Korzystaj z programu 

zupełnie za darmo

Dostępne na rynku aplikacje do ofert mają różną charakterystykę. Jedne są prostsze i szybsze w obsłudze, jednak kosztem jakości i estetyki oferty. Inne natomiast pozwalają stworzyć rozbudowane, skomplikowane kosztorysy – trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Oferty na usługi powstają aktualnie także w takich aplikacjach jak Word czy Excel. Jakie są różnice między tymi aplikacjami, a aplikacją SCCOT?

1. Aplikacja do ofert zbierająca je w jednym miejscu

W odróżnieniu od Excela i Worda, w aplikacji SCCOT zbieramy wszystkie oferty w jednym miejscu i łączymy je od razu z kontrahentami. Dzięki temu masz łatwy dostęp do wszystkich dokumentów oraz historii ofert przedstawionych danemu klientowi.

2. Duplikowanie ofert

By przyspieszyć swoją pracę, zwłaszcza w sytuacjach kiedy oferty są powtarzalne, w aplikacji SCCOT łatwo zduplikujesz daną ofertę. Wówczas wystarczy tylko zmienić dane kontrahenta i ewentualnie dostosować parametry oferty – i gotowe! Tę samą ofertę możesz również przedstawiać na różne sposoby, korzystając z konfiguratora wydruków oferty.

3. Rozbijanie pozycji na materiały, robociznę i sprzęt

W przeciwieństwie do innych aplikacji, w aplikacji SCCOT możesz (choć nie musisz), rozbić pozycję oferty na robociznę, materiały i sprzęt. W zależności od charakterystyki prac lub klienta, ta opcja jest bardzo przydatna i użyteczna.

4. Aplikacja do ofert uniwersalnych

W aplikacji SCCOT możesz stworzyć zarówno prostą, szybką ofertę, jak i rozbudowaną, wielopoziomową kalkulację o hierarchicznej strukturze. Taka oferta składa się z działów głównych, rozdziałów i poszczególnych pozycji.

5. Obliczanie zysku

Tworząc ofertę w aplikacji SCCOT, w przeciwieństwie do Worda i Excela jednocześnie obliczasz przewidywany zysk ze zlecenia.

6. Wpisywanie pozycji z ręki

Charakterystyczną cechą ofertowania w Excelu i Wordzie jest ręczne wpisywanie pozycji do oferty. W aplikacji SCCOT również możesz to robić, ale łatwiej i szybciej jest zaczytywać do oferty w sposób automatyczny pozycje utworzone wcześniej w swojej własnej bazie danych – kartotekach Robocizny, Materiału i Sprzętu. A jak wiadomo, dla klientów i dla przedsiębiorców szybkość ofertowania ma znaczenie!

7. Zdjęcia w ofercie

Estetyka jest również ważna dla klientów. Oferta to wizytówka naszej firmy, dlatego warto wykorzystać każdą możliwość i wstawić zdjęcia zarówno do strony tytułowej, jak i do rozdziałów. O tym, czy na pewno warto mówiliśmy na tym filmie. Funkcja dodawania zdjęć, by zbudować wartość usługi i zaufanie nie jest domeną każdej aplikacji do ofertowania.

8. Aplikacja do ofert wariantowych

W przypadku, gdy główną rolę w ofercie gra urządzenie, warto skorzystać z opcji oferty wariantowej. Wówczas, stworzyć można działy podstawowe (czyli takie, które i tak i tak muszą zostać wykonane) oraz działy wariantowe, a klient musi wybrać jeden z nich (np. urządzenia różnych producentów). Ciężko jest wygenerować taką ofertę w Excelu czy Wordzie, a w SCCOT to kwestia jednego kliknięcia.

9. Działanie równoczesne, przez wiele osób

Aplikacja SCCOT działa w chmurze i jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. To umożliwia pracę kilku osób jednocześnie, nawet z wielu różnych miejsc.

10. Aplikacja do zarządzania ofertami

Stworzenie, wygenerowanie i wysłanie klientowi oferty to jedna sprawa. Jednak żeby nie pogubić się w tym wszystkim, nie zakopać w plikach i nie zapomnieć o żadnej ofercie, trzeba zręcznie zarządzać ofertami. Takiej opcji nie ma w Excelu czy Wordzie. To nie tylko sortowanie ofert względem ich etapów, lista wszystkich dokumentów czy przyporządkowanie do kontrahenta. To także notatki do ofert, komunikacja wewnątrz zespołu i zapisywanie ustaleń z klientem. Wszystkie te oferty znajdziesz w aplikacji SCCOT.

Dla podsumowania artykułu, zapraszamy na film 👇

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

  • minimum nudnych formalności
  • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij