Aplikacja SCCOT

OFERTOWANIE / ZARZĄDZANIE

Aplikacja dla firm usługowych

Aplikacja dedykowana na komputery
*Wersja mobilna w opracowaniu

Sporządzanie ofert

Ofertowanie wariantowe, z wykorzystaniem własnych kartotek

W aplikacji SCCOT łatwo wygenerujesz ofertę i prześlesz ją klientowi w formacie PDF. Możesz wykorzystać własne kartoteki Robocizny, Materiału i Sprzętu.
 
W zależności od charakteru prac możesz stworzyć ofertę wariantową, ofertę z cenami jednostkowymi lub z cenami poszczególnych działów. 
 
Po wygenerowaniu oferty otrzymasz także zestawienie materiałów i sprzętu, których będziesz potrzebować. Taki wydruk dużo łatwiej przekazać potem pracownikowi biurowemu i hurtowni.
 
Ofertowanie to jedna z najważniejszych kompetencji w firmie – to dzięki niej buduje się wartość proponowanych usług i produktów. Warto wypracować więc dobry standard ofert; robić je sprawnie i dobrze.

Zarządzanie projektami

Jeden rzut oka na sytuację w firmie

Ta funkcja opiera się o tablicę kanban, w której zbierzesz wszystkie swoje projekty i podzielisz je w zależności od statusu: 

  • Do przygotowania
  • W trakcie realizacji
  • Do skończenia
  • Do rozliczenia

Na tablicy kanban zobaczysz jaka jest wartość każdego zlecenia, jakie koszty poniosła twoja firma oraz ile pieniędzy pozostaje do ściągnięcia.

Możesz oszacować czy zlecenie będzie się opłacać już na etapie przygotowań, a potem sprawdzić ile faktycznie zysku przyniósł kontrakt. 

Kartoteki Robocizny, materiału, sprzętu

Twoje własne bazy danych

W aplikacji SCCOT stworzysz własne bazy danych, podzielone na Kartoteki Robocizny, Materiału i Sprzętu.

W każdej z nich możesz dokładnie opisać daną pozycję, uzupełnić jej ceny, producenta, funkcje i wiele innych informacji. Określisz także ile roboczogodzin, jakich materiałów i jakiego sprzętu będziesz potrzebować do wykonania przykładowej usługi. 

Możesz wykorzystać kartoteki Robocizny, Materiałów i Sprzętu podczas ofertowania – to znacznie ułatwia i skraca czas tworzenia ofert. Dzięki nim możesz także wstępnie oszacować rentowność każdego zlecenia. 

Wystarczy uzupełnić te kartoteki raz, a dobrze!

Kontrahenci

Podwykonawcy i klienci zebrani w jednym miejscu

Dzięki tej funkcji zbierzesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące każdego kontrahenta.
 
To na przykład:
  • dane kontaktowe i adresowe kontrahenta
  • korespondencja
  • ustalone rabaty i specjalne warunki z dostawcą
  • własne komentarze twojego zespołu
  • pełna historia działań z kontrahentem

Możesz posortować kontrahentów pod względem tagów, a następnie przeanalizować najważniejsze statystyki. 

Aktualności

Byliśmy na Targach ENEX 2023!

W dniach 8-9.03 w Kielcach obyły się jubileuszowe, 25. Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. My również wzięliśmy w nich udział – zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Czytaj więcej »

Mocne strony SCCOT

Testy bez rejestracji karty

Możesz testować bez żadnych zobowiązań przez 14 dni. Wystarczy założyć konto testowe, które, jeśli zechcesz je zatrzymać, pozostanie do Twojej dyspozycji w planie abonamentowym. By rozpocząć testy nie wymagamy rejestrowania karty płatniczej i podawania szczegółowych danych.

Bez kosztownych wdrożeń

System działa bez długotrwałych i kosztownych wdrożeń. W postawieniu dobrego pierwszego kroku z aplikacją SCCOT pomocne są obszerne materiały instruktażowe, a także nasi opiekunowie, którzy są do Twojej dyspozycji. Z chęcią pomogą Ci i zorganizują szkolenie dla Ciebie i Twoich pracowników w trybie on-line.

Natychmiastowy start

Wdrożenie wielu systemów IT to długofalowy, żmudny proces. W aplikacji SCCOT dostęp do wszelkich funkcjonalności otrzymujesz natychmiast po założeniu konta. Wszystkie możliwości są dla Ciebie dostępne przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W aplikacji SCCOT działasz kiedy tylko chcesz.

Praca w chmurze

Twoje konto w aplikacji SCCOT jest umieszczone w chmurze. Dzięki temu masz dostęp do swojej firmy z każdego miejsca na świecie. Potrzebujesz jedynie dostępu do Internetu. Ty i Twoi pracownicy możecie pracować na wielu urządzeniach - nie tylko w biurze, ale i w terenie.

Niskie koszty

Utrzymanie konta w SCCOT opłacane jest w systemie abonamentowym w dogodnych cyklach np. miesiąc, kwartał, rok. Wysokość opłaty zróżnicowana jest od liczby stanowisk. Płacisz stałą cenę, a Twoje oprogramowanie nigdy się nie starzeje. My dbamy o ciągły rozwój i udoskonalenie aplikacji.

Bezpieczeństwo danych

Twoje dane przechowywane są na renomowanych zewnętrznych serwerach o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Każdego dnia dokonywane są kopie zapasowe dające możliwość odzyskania danych. Dane Twoich klientów przechowywane są zgodnie z przepisami RODO.

Pomysły przedsiębiorców

Potrzeby jakie rozwiązaliśmy w aplikacji SCCOT

Potrzebujemy programu, w którym będziemy mogli korzystać z bazy wcześniej przygotowanych opisów i cen.
Andrzej, Jasło
konstrukcje stalowe
Robimy oferty, które składają się z wielu etapów prac. Zależy nam na opisaniu i wycenie każdego etapu.
Jarek, Częstochowa
prace budowlane
Otwieramy oddział oddalony o 30 km. Chcę monitorować oferty jakie wychodzą z tego oddziału. Ponadto mamy wiele zleceń realizowanych jednocześnie. Muszę je kontrolować
Sebastian, Wschowa
salon pomp ciepła
Nie zatrudniam nikogo w biurze i wszystkimi rzeczami zajmuję się samodzielnie. Potrzebuję systemu, który uporządkuje i przyspieszy mi ofertowanie
Artur, Poznań
instalatorstwo
Mamy 12 handlowców jeżdżących po całym kraju. Chcę przyspieszyć ich prace i monitorować ich oferty.
Tomasz, Mińsk Mazowiecki
instalacje PV
Mamy kilka technologii wykonania posadzek. Każda z nich pochłania inną ilość czasu. Chcemy ofertować i automatycznie wyliczyć koszt pracy, ale w taki sposób by za każdym razem nie wprowadzać wszystkiego od nowa.
Robert, Piaseczno
posadzki przemysłowe
Mam coraz więcej zleceń. Chciałbym monitorować koszty jakie są na poszczególnych zleceniach poprzez dopisywanie faktur, dojazdów lub czasu pracy.
Maciej, Bydgoszcz
instalatorstwo
Kalkulując oferty, często musimy brać pod uwagę wynajem sprzętu. Potrzebujemy programu do ofert z możliwością stworzenia bazy cen sprzętu.
Jarek, Lublin
prace na wysokościach
Czy wydruki można tak skonfigurować aby w zależności od rodzaju klienta było rozbicie na materiał i robociznę lub dla innego jako pozycja łączna?
Marcin, Wałbrzych
instalatorstwo
Chciałbym w jednej aplikacji mieć wszystko w tym wystawianie faktur. Denerwuje mnie korzystanie z kilku systemów.
Sebastian, Grudziąc
usługi ogrodnicze
Potrzebuję aplikacji, w której mógłbym zapisywać pod każdą trwającą inwestycją jaki towar mają zamówić dziewczyny z biura.
Waldek, Poznań
instalatorstwo
Zależy mi na poukładaniu priorytetów. Niektóre inwestycje już są skończone, niektóre trwają inne trzeba przygotować a jeszcze inne rozliczyć. Mam pracownika w biurze ale ciągle występują problemy komunikacyjne między mną a biurem.
Jarek, Wrocław
elektryk
Najlepszy byłby taki program, który nie tylko wykonuje ofertę ale także oblicza jaki jest zysk na materiale i robociźnie. Ale na pewno to jest trudne.
Jan, Inowrocław
instalatorstwo
Zdarzyło mi się, że dostałem zaliczkę od klienta i nie pamiętałem jej dokładnej kwoty. Fajnie gdyby była możliwość zapisania tego i rozliczenia na etapie końcowym.
Mariusz, Rybnik
instalatorstwo

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Szkolenie z ofertowania w aplikacji SCCOT jest ciekawą formą nauki – zarówno dla właścicieli firm, jak i dla pracowników odpowiedzialnych za ofertowanie.

Darmowe, indywidualne szkolenie odbędzie się w formie on-line wtedy, kiedy znajdziesz czas – również wieczorami i w weekendy.

Uzupełnij datę i adres mailowy, na jaki podeślemy link.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Nie musisz mieć firmy. Jeśli prowadzisz usługi jako osoba fizyczna, lub dopiero zamierzasz otworzyć działalność – możesz założyć konto w SCCOT jako osoba fizyczna.
Tak. Możesz utworzyć dowolną liczbę stanowisk używanych przez Twoich pracowników. W każdej chwili możesz też zmienić liczbę tych stanowisk.
Jeśli z jakiś powodów zrezygnujesz z konta w SCCOT wszystkie dane oraz dokumenty jakie stworzyłeś w aplikacji będą zachowane przez 6 miesięcy. Następnie zostaną bezpowrotnie usunięte.
Tak, można. W aplikacji możesz tworzyć zarówno zaawansowane wyceny, jak i uproszczone kalkulacje. Możesz także wykonywać obmiary. Tworząc te oferty możesz, chociaż nie musisz, korzystać z kartotek – wystarczy, że ręcznie wpiszesz czynności, ceny i rabaty.

Aplikacja SCCOT nie ma ograniczeń działania w żadnym z systemów operacyjnych. 

Tak. Jeśli chcesz opłacić konto w aplikacji, a nie wykonujesz tego sam tylko przez np. dział księgowy, skontaktuj się z nami na adres kontakt@sccot.pl
lub zadzwoń do działu supportu. Wygenerujemy dla Ciebie fakturę do opłacenia poza automatycznym systemem.
W aplikacji SCCOT możesz stworzyć własne bazy klientów oraz kartoteki robocizny, materiałów i sprzętu.
Bardzo chętnie zapoznamy się z Twoimi pomysłami – zarówno co do usprawnienia obecnych funkcji, jak i wybudowania kolejnych. Swoje pomysły zgłoś nam na adres kontakt@sccot.pl lub dzwoniąc do działu Supportu.