Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Nie wiesz, w jaki sposób wycenić swoją usługę montażu drzwi? Rzuć okiem na poniższe liczby i zobacz, co wpływa na koszt całkowity.

Ile kosztuje montaż drzwi
Drzwi dzielimy nie tylko na wewnętrzne i zewnętrzne, ale też jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe.

Co wpływa na koszt montażu drzwi w 2024?

Na cennik montażu drzwi wpływa przede wszystkim ich typ, a co za tym idzie — stopień skomplikowania. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

 • Najłatwiejsze w montażu są drzwi jednoskrzydłowe wewnętrzne. Czyli takie, które znajdują się np. w pokoju gościnnym czy łazience w środku budynku. Cena takiej usługi to około 250 złotych.
 • Z kolei najbardziej wymagające są drzwi wejściowe (zewnętrzne) w formie dwuskrzydłowej. To rzadko wybierany wariant — głównie przez koszt. Cena takiej usługi to około 800 złotych.
 • “Pomiędzy” mamy jeszcze drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe (ok. 350 złotych), wejściowe jednoskrzydłowe (ok. 500 złotych), przesuwne (ok. 450 złotych) oraz garażowe (ok. 1000 złotych).

Jak widzisz — widełki cenowe są całkiem spore. Jednak sam typ drzwi to nie wszystko.

Usługi dodatkowe podczas zakładania drzwi

Później będziesz musiał zdecydować jeszcze o usługach dodatkowych. Najczęściej w koszt montażu drzwi należy wliczyć jeszcze:

 • Demontaż starych drzwi.
 • Wyjęcie starych ościeżnic.
 • Założenie nowych ościeżnic.
 • Utylizację starych drzwi i ościeżnic.
 • Transport nowych drzwi i ościeżnic do klienta.

Z doświadczenia wiemy, że znacznie więcej czasu schodzi przy demontażu starych drzwi, niż montażu nowych. Dlatego już na starcie doprezycuj, czy Twój klient ma np. mieszkanie w stanie surowym, gdzie tylko założysz nową futrynę i drzwi, czy też będziesz musiał usunąć stary sprzęt.

Inne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę

Nie wyceniaj samej usługi montażu drzwi, ale weź też pod uwagę wszystkie czynności, które pojawią się “po drodze”. Mamy tutaj na myśli rzeczy, takie jak:

 • Transport. Wiele firm oferuje dojazd gratis do 10 kilometrów — jednak przy cenach paliwa w 2024 roku może to być strzał w kolano. Osobiście radzimy, abyś brał pod uwagę każdy pokonany dystans.
 • Lokalizacja. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy Twoja usługa obejmuje też wniesienie nowych drzwi i wyniesienie starych. Taniej wycenisz np. dom jednorodzinny z parkingiem przy wejściu, a drożej mieszkanie na 3 piętrze bez windy.
 • Pracownicy. Z niektórymi zleceniami uporasz się w pojedynkę (ewentualnie — z pomocą klienta), ale do innych będziesz potrzebował pomocy pracowników. A dodatkowa para rąk to spory koszt, który koniecznie musisz uwzględnić w swojej cenie montażu drzwi.

Masz problem z ogarnięciem wszystkich czynników dodatkowych? Spokojnie, jest na to prosty sposób.

Jak dobrze wycenić montaż drzwi w 2024?

Wystarczy, że przy wycenie będziesz pamiętał o 3 rzeczach:

 • Poświęcony czas. Stawka godzinowa u fachowca z budowlanki to nawet 150 złotych. Oczywiście im mniejszy jest wymiar godzin (np. praca, która zajmie Ci 30 minut), tym wyższą cenę powinieneś podać. To normalne, że za “dłuższe” zlecenia proponuje się niższy cennik godzinowy.
 • Poniesione koszty. W przypadku montażu drzwi będzie to raczej tylko paliwo i amortyzacja sprzętu. No, chyba że trafi Ci się wyjątkowo trudne zadanie. Tak czy inaczej — jeszcze przed zaczęciem pracy przygotuj sobie dokument, w którym uwzględnisz wszystkie potencjalne koszty.
 • Potrzebne doświadczenie. Montaż drzwi u klienta będzie wymagał poszerzenia otworu w ścianie? To dodatkowa usługa, która wymaga od Ciebie “fachu w ręku”, dlatego nie bój się podnieść ceny. Popatrz np. na lekarzy, którzy potrafią kasować 300 zł za 20 minut konsultacji.

Istnieje coś takiego, jak “syndrom oszusta”. To po prostu brak wiary we własne kompetencje i strach przed odrzuceniem oferty ze strony klienta. Jesteśmy jednak pewni, że gdy sumiennie wycenisz swój czas, doświadczenie i oszacujesz koszty, to stworzysz dla siebie adekwatną wycenę 💪.

Jak zdobyć klienta na montaż drzwi?

Kluczem do prowadzenia udanego biznesu jest ciągłe zdobywanie klientów. Ale w jaki sposób wygrywać zlecenia bez zaniżania ceny rynkowej?

Jest na to prosty sposób — a mianowicie skuteczne ofertowanie. Jako zespół SCCOT stworzyliśmy program do tworzenia ofert, który zdobędzie dla Ciebie klientów i zarobi pieniądze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą stronę główną!

Koszt montażu różnych typów drzwi w 2024

Przyjrzyjmy się jeszcze raz cenom różnych typów drzwi, które wymieniliśmy na początku artykułu. Możesz zainspirować się poniższymi kwotami i dostosować je do własnego cennika.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych?

Montaż drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych kosztuje około 250 złotych. Jest to prosty rodzaj usługi, dlatego też jej cena jest odpowiednio niska. Klient może być jednak wymagający pod kątem estetyki, więc przyłóż się do montażu ramy drzwiowej i prac wykończeniowych. W końcu wnętrze budynku też musi dobrze się prezentować.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych?

Montaż drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych kosztuje około 350 złotych. Tutaj pojawia się pierwsza komplikacja — a mianowicie drugie skrzydło. Teraz drzwi muszą pasować nie tylko do otworu w ścianie, ale i do siebie nawzajem. W innym przypadku pojawią się problemy z ich zamykaniem i otwieraniem. Nadal nie jest to jednak wyjątkowo trudne zadanie.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych?

Montaż drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych kosztuje około 500 złotych. Dlaczego montaż drzwi “na zewnątrz” jest droższy od tych “w środku”? Kwestią kluczową jest tutaj uszczelnienie (izolacja zimna) i bezpieczeństwo (trudniejszy montaż zamków i innych zabezpieczeń). Drzwi zewnętrzne są też fizycznie cięższe, co przekłada się na dodatkowe trudności w ich założeniu.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych?

Montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych kosztuje około 800 złotych. Podobnie, jak w poprzednim przypadku — trzeba do wszystkiego dołożyć jeszcze drugie skrzydło. Drzwi wejściowe o dwóch skrzydłach są bardzo trudne w założeniu, głównie przez ich sporą wagę. Więcej wysiłku wymaga też ich izolacja i zabezpieczenie. Podana przez nas kwota jest więc jak najbardziej adekwatna.

Ile kosztuje montaż drzwi przesuwnych? 

Montaż drzwi przesuwnych kosztuje około 450 złotych. To zadanie, które wymaga zupełnie innego podejścia niż założenie drzwi wahadłowych. Przede wszystkim trzeba zamontować system przesuwny tak, aby drzwi poruszały się płynnie. Często stanowią one głównie funkcję dekoracyjną, dlatego estetyka odgrywa tu jeszcze większą rolę. Nie jest to usługa trudna, ale z pewnością czasochłonna.

Ile kosztuje montaż drzwi garażowych?

Montaż drzwi garażowych kosztuje około 1000 złotych. Choć jest to strzał na ślepo, bo w rzeczywistości ceny wahają się od 700 do nawet 1500 złotych. Mamy bowiem do wyboru całe mnóstwo rodzajów drzwi garażowych: od prostych, uchylnych, aż po skomplikowane — rolowane lub segmentowe. Klienci często chcą mieć u siebie też automatyczne mechanizmy otwierania. To w sumie całkiem sporo pracy.

Ile kosztuje montaż drzwi w 2024? Podsumowanie

Teraz wiesz już, ile kosztuje montaż różnych rodzajów drzwi w 2024 roku — od 250 złotych w przypadku drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych, aż po prawie 1000 złotych w przypadku drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych i garażowych.

Wymienione przez nas kwoty możesz potraktować jako inspirację do swojego własnego cennika. Koniecznie sprawdź też program do ofertowania SCCOT, dzięki którym zyskasz jeszcze więcej klientów — odnośnik pod artykułem.

Pozdrawiamy, zespół SCCOT.

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

 • minimum nudnych formalności
 • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

 • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
 • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
 • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
 • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto