Zobacz filmy

dowiedz się, jak korzystać z wersji demo
Sprawdź korzyści!
Jak się zalogować?

Dlaczego warto

wdrożyć darmowy program do tworzenia ofert

Wszystko w jednym

Zbierz wszystkie oferty, projekty i dane kontrahentów w jednej aplikacji. Dostęp do wszystkich informacji masz z dowolnego urządzenia o dowolnym czasie – wystarczy Ci jedynie dostęp do internetu. Łatwo znajdziesz wszystkie dokumenty powiązane z kontrahentem. 

Natychmiastowy start

Po utworzeniu konta w aplikacji możesz od razu zacząć działać, na przykład przy pierwszej ofercie. Możesz korzystać z naszych materiałów, filmów na YT czy Akademii SCCOT. My z kolei skontaktujemy się z Tobą, byś zawsze wiedział do kogo się zwrócić lub zaplanować szkolenie.

Niskie koszty

Jedna oferta wygrana przez Ciebie w aplikacji SCCOT zwraca jej koszt nawet na kilka lat. Dzięki rozliczeniu abonamentowym nie musisz myśleć o kolejnych fakturach – wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli chciałbyś zakończyć współpracę, wystarczy kliknąć jeden przycisk. 

Baza klientów

Dostęp do wszystkich kontrahentów, ich danych i notatek w jednym miejscu. Znajdziesz tutaj także wszystkie oferty i projekty powiązane z danym klientem – wszystko na wyciągnięcie ręki, z dowolnego miejsca na świecie. 

Nowoczesne oferty

Twórz nowoczesne, estetyczne i projesjonalne oferty – za darmo. Wyróżnij się spośród konkurencji, w końcu oferta to wizytówka Twojej firmy. Zwróć się do klienta, scharakteryzuj warunki umowy, pokaż zdjęcia i opisy. Wybuduj zaufanie do siebie i swojej firmy.

Bezpieczeństwo

Wszystkie dane są zaszyfrowane, a nasi administratorzy nie mają dostępu do Twoich klientów czy ofert. Korzystamy z renomowanych serwerów na terenie UE. Dlatego nie musisz się martwić o tajemnicę zawodową – Twoje know-how jest bezpieczne.

Profesjonalne dokumenty

generowane w aplikacji

Gotowe wydruki

Każda oferta jest indywidualna, dostosowana do konkretnego klienta. Klienci również bywają różni, mają inne podejście i wymagania. Właśnie dlatego oferty w SCCOT są elastyczne i od Ciebie zależy ich wygląd i struktura.

Aplikacja pomoże Ci stworzyć dowolną ofertę – od prostego obmiaru bez cen jednostkowych, aż do skomplikowanych kalkulacji z rozbiciem na robociznę, materiał i sprzęt. Ty wybierasz.

przykładowa oferta

Zestawienia Robocizny, Materiału i Sprzętu

Lista zakupów do hurtowni, przesłanie potrzebnych materiałów do handlowca czy może wylistowanie dla inwestora?

Za pomocą jednego przycisku wygenerujesz zestawienia Robocizny, Materiałów i Sprzętu w formie PDF. Dodaj lub ukryj ceny jednostkowe i wykorzystaj dokument na swój sposób.

CRM dla firm

Funkcja „Kontrahenci” to wygodne zebranie w jednym miejscu Twoich klientów, dostawców czy podwykonawców. Adresy, dane firmy, notatki i ustalenia w zasięgu ręki, z dowolnego miejsca na świecie.

Jednym kliknięciem sprawdzisz także wszystkie dokumenty – oferty  i projekty związane z kontrahentem. 

Monitoruj zysk ze zlecenia

Na bieżąco analizuj swoje realizacje pod kątem finansowym. Optymalizuj swoją pracę i wyciągaj wnioski. Nadzoruj przewidywane i rzeczywiste dochody, koszty i zysk.

Na rozliczenie z klientem będziesz zaś uzbrojony w profesjonalny wydruk: podsumowanie zlecenia – solidny dokument, który ułatwi rozliczenie się bez żadnych wątpliwości.

Filmy poradnikowe

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg materiałów, które pomogą Ci przy tworzeniu ofert w aplikacji SCCOT.

Wpełnij formularz po wersję demo

Załóż darmowe konto!

Zobacz jak SCCOT wygląda od środka! Uzyskaj dostęp od ręki 🛠️

zgoda

Przeczytaj artykuł

SCCOT to od teraz Darmowy Program Do Ofertowania!

 • Czytaj więcej

Stało się! Od września 2023 roku SCCOT oficjalnie staje się darmowym programem do ofertowania. Co skłoniło nas do podjęcia tak ryzykownej decyzji? Co znajdziesz w bezpłatnej odsłonie naszej aplikacji? Jak otrzymać dostęp wszystkich funkcjonalności? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej, zapraszamy!

 

Dlaczego stworzyliśmy darmowy program do ofertowania?

 

Pomysł na wersję “free” aplikacji SCCOT zrodził się w naszych głowach już kilka miesięcy temu.

Ale w międzyczasie wypadło też kilka spraw pobocznych, m.in. modernizacja strony internetowej, która wiązała się z postawieniem jej praktycznie od nowa. Na szczęście mamy to już za sobą, a nowi odwiedzający mogą cieszyć się lepiej działającą i bardziej przejrzystą witryną. 🙂

Wracając do sedna — w końcu znaleźliśmy kilka wolnych chwil, aby dokończyć darmową wersję naszego programu do ofertowania. I razem z początkiem września 2023 ujrzała ona światło dzienne.

 

Mieliśmy ku temu 5 powodów

Stworzyliśmy darmową wersję aplikacji SCCOT, ponieważ chcemy:

 • 📈 Zwiększyć swój zasięg. Abyśmy byli w stanie regularnie aktualizować nasz program do ofertowania, musimy stale zdobywać nowych użytkowników. Ponieważ im więcej odbiorców, tym więcej czasu możemy poświęcić na rozwój SCCOTa — zwiększa to bowiem nasz budżet, dzięki czemu możemy zainwestować np. w lepszy zespół programistów czy w działania związane z reklamą. Długo zastanawialiśmy się, czy chcemy pisać tutaj o pieniądzach, jednak… szczerość przede wszystkim.

   

 • 🤝 Zdobyć zaufanie. Wiemy, że śledzi nas dużo więcej osób, niż faktycznie jest zarejestrowanych w aplikacji. I po części to rozumiemy: w końcu nikt z nas nie lubi zakładać kont z 14-dniowym okresem testowym (nawet, jeśli nie wymaga to podania karty płatniczej) tylko po to, aby sprawdzić dane narzędzie. Staramy się być jednak przejrzyści, dlatego przeznaczyliśmy do Twojej dyspozycji wersję free programu, w której skorzystasz z większości funkcjonalności. Rozwiń swój biznes bezpiecznie!

   

 • 💬 Uzyskać więcej sugestii. Chcemy, aby SCCOT stał się najlepszym programem do ofert — to trudny cel (zwłaszcza patrząc na skalę i budżet konkurencji), jednak nie niemożliwy. System działania jest tutaj prosty: więcej użytkowników = więcej sugestii. A nic nie jest w stanie tak dobrze rozwinąć aplikacji, jak opinie osób, które korzystają z niej na co dzień. Dzięki waszemu zaangażowaniu SCCOT działa już od ponad roku i posiada więcej niż 1000 zadowolonych użytkowników. A będzie tylko lepiej!

   

 • 🥊 Być konkurencyjni na rynku. Wiele programów do tworzenia ofert posiada zarówno wersję darmową, jak i płatną. Jako SCCOT nie możemy zostawać w tyle, więc również zdecydowaliśmy się na ten krok. Nie chcemy być jednak kalką innych narzędzi, dlatego nasze podejście jest zupełnie inne. Wersja “free” nie jest jedynie zachętą do założenia płatnego konta, ale w pełni funkcjonalnym oraz wystarczającym dla małych i średnich firm programem. Koniecznie daj znać, jak nam idzie!

   

 • ⭐ Pokazać swoje zaangażowanie. SCCOT to coś więcej, niż tylko komercyjne narzędzie. Sami od wielu lat jesteśmy biznesmenami i wiemy, jak ciężko jest rozkręcić swój własny interes. Zdajemy też sobie sprawę, że nawet wieloletni wyjadacze w swoich branżach mają problem ze znalezieniem nowych klientów. Planujemy zmienić ten stan rzeczy. Dlatego tworząc darmowy program do ofertowania udowadniamy, że jest to dla nas przede wszystkim misja, a nie biznes.

 

Co znajdziesz w darmowym programie do ofertowania?

 

Aplikacja SCCOT w wersji free udostępnia wszystko to, co najważniejsze przy prowadzeniu biznesu. Sprawdź poniżej, z jakich funkcjonalności przyjdzie Ci skorzystać.

Wygenerujesz autorskie oferty handlowe

A dokładniej 3 rodzaje ofert handlowych: prostą, rozbudowaną oraz wariantową. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z ofertowaniem, to podejrzysz też kilka wersji gotowych dokumentów.

W darmowym programie do ofertowania wygenerujesz swoją własną, próbną ofertę lub “pobawisz” się istniejącymi. Dzięki temu od podstaw nauczysz się technik skutecznego zdobywania klientów. Wszystkie pozycje w swojej ofercie możesz wpisać ręcznie, lub też korzystając z naszej kartoteki baz danych, którą bez przerwy aktualizujemy.

Gdy wygenerujesz już ofertę, będziesz mógł przejść do najważniejszego — czyli wydruku. Wybierz jedną spośród wielu konfiguracji i ciesz się autorskim dokumentem handlowym. Gwarantujemy, że poczujesz jego siłę już w momencie spojrzenia na estetyczną stronę tytułową. I Twoi klienci również tego doświadczą.

 

Będziesz zarządzał swoimi projektami

W sekcji “moje projekty” z łatwością uporządkujesz wszystkie informacje na temat swoich aktualnych zleceń. Na szczególną uwagę zasługują zakładki “notatki” oraz “konwersacje”, dzięki którym łatwiej będzie Ci się komunikować ze swoimi współpracownikami.

Nie zapominajmy jednak o wisience na torcie, jaką są zakładki do zarządzania kosztami projektu i rozliczeń z klientem. Tutaj również możesz pokusić się o wydruk, aby móc trzymać wszystkie dokumenty związane ze zleceniem w jednej, fizycznej kartotece.

 

Stworzysz własną bazę danych

W której będziesz przechowywał wszystkie informacje na temat materiałów, robocizny oraz sprzętu. Rzecz jasna do Twojej dyspozycji udostępnimy też kartoteki systemowe, które jeszcze bardziej usprawniają proces ofertowania.

 

Sprawdzisz wygodny moduł CRM

CRM to w dużym uproszczeniu moduł do zarządzania klientami (Customer Relationship Management). Możesz zapisywać w nim informacje takie jak dane kontaktowe do klienta, ale możesz też przetrzymywać dokumenty i notatki z nim związane.

 

Jak otrzymać dostęp do darmowej aplikacji SCCOT?

 

Wystarczy, że poświęcisz 30 sekund na wypełnienie formularza — wystarczy Twoje imię, nazwisko i adres mailowy. Znajdziesz go na górze stronie internetowej https://sccot.pl/darmowy-program-do-ofert/.

Zrób to, a niebawem wyślemy do Ciebie login i automatycznie wygenerowane hasło (będziesz mógł je zmienić z poziomu aplikacji). To tyle — już teraz możesz cieszyć się darmowym programem do ofertowania!

“Nadal nie wiem, czy to dla mnie…”

Masz wątpliwości przed wypełnieniem formularza? Zastanawiasz się:

 • “Czy to na pewno aplikacja dla mojej firmy?”
 • “Czy poradzę sobie z jej obsługą?”

 

Odpowiedź to 2x TAK.

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to jesteś przedsiębiorcą, który ma problem z pozyskiwaniem nowych klientów. A nasz darmowy program do ofertowania kierujemy właśnie do takich osób. Bez znaczenia jest to, w jakiej branży konkretnie działasz — bowiem dokumenty handlowe zawsze są generowane według indywidualnych potrzeb.

Nieistotne jest też to, czy masz wprawę w używaniu podobnych aplikacji. Na stronie https://sccot.pl/akademia/ znajdziesz filmy instruktażowe, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez wszystkie funkcjonalności aplikacji.

 

Spróbuj. Zupełnie niczym nie ryzykujesz, a możesz zwiększyć zyski swojego biznesu.

 

Pozdrawiamy, Zespół SCCOT!

Przeczytaj artykuł

Aplikacje do ofert – poznaj 10 kluczowych różnic

 • Czytaj więcej

Dostępne na rynku aplikacje do ofert mają różną charakterystykę. Jedne są prostsze i szybsze w obsłudze, jednak kosztem jakości i estetyki oferty. Inne natomiast pozwalają stworzyć rozbudowane, skomplikowane kosztorysy – trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Oferty na usługi powstają aktualnie także w takich aplikacjach jak Word czy Excel. Jakie są różnice między tymi aplikacjami, a aplikacją SCCOT?

1. Aplikacja do ofert zbierająca je w jednym miejscu

W odróżnieniu od Excela i Worda, w aplikacji SCCOT zbieramy wszystkie oferty w jednym miejscu i łączymy je od razu z kontrahentami. Dzięki temu masz łatwy dostęp do wszystkich dokumentów oraz historii ofert przedstawionych danemu klientowi.

2. Duplikowanie ofert

By przyspieszyć swoją pracę, zwłaszcza w sytuacjach kiedy oferty są powtarzalne, w aplikacji SCCOT łatwo zduplikujesz daną ofertę. Wówczas wystarczy tylko zmienić dane kontrahenta i ewentualnie dostosować parametry oferty – i gotowe! Tę samą ofertę możesz również przedstawiać na różne sposoby, korzystając z konfiguratora wydruków oferty.

3. Rozbijanie pozycji na materiały, robociznę i sprzęt

W przeciwieństwie do innych aplikacji, w aplikacji SCCOT możesz (choć nie musisz), rozbić pozycję oferty na robociznę, materiały i sprzęt. W zależności od charakterystyki prac lub klienta, ta opcja jest bardzo przydatna i użyteczna.

4. Aplikacja do ofert uniwersalnych

W aplikacji SCCOT możesz stworzyć zarówno prostą, szybką ofertę, jak i rozbudowaną, wielopoziomową kalkulację o hierarchicznej strukturze. Taka oferta składa się z działów głównych, rozdziałów i poszczególnych pozycji.

5. Obliczanie zysku

Tworząc ofertę w aplikacji SCCOT, w przeciwieństwie do Worda i Excela jednocześnie obliczasz przewidywany zysk ze zlecenia.

6. Wpisywanie pozycji z ręki

Charakterystyczną cechą ofertowania w Excelu i Wordzie jest ręczne wpisywanie pozycji do oferty. W aplikacji SCCOT również możesz to robić, ale łatwiej i szybciej jest zaczytywać do oferty w sposób automatyczny pozycje utworzone wcześniej w swojej własnej bazie danych – kartotekach Robocizny, Materiału i Sprzętu. A jak wiadomo, dla klientów i dla przedsiębiorców szybkość ofertowania ma znaczenie!

7. Zdjęcia w ofercie

Estetyka jest również ważna dla klientów. Oferta to wizytówka naszej firmy, dlatego warto wykorzystać każdą możliwość i wstawić zdjęcia zarówno do strony tytułowej, jak i do rozdziałów. O tym, czy na pewno warto mówiliśmy na tym filmie. Funkcja dodawania zdjęć, by zbudować wartość usługi i zaufanie nie jest domeną każdej aplikacji do ofertowania.

8. Aplikacja do ofert wariantowych

W przypadku, gdy główną rolę w ofercie gra urządzenie, warto skorzystać z opcji oferty wariantowej. Wówczas, stworzyć można działy podstawowe (czyli takie, które i tak i tak muszą zostać wykonane) oraz działy wariantowe, a klient musi wybrać jeden z nich (np. urządzenia różnych producentów). Ciężko jest wygenerować taką ofertę w Excelu czy Wordzie, a w SCCOT to kwestia jednego kliknięcia.

9. Działanie równoczesne, przez wiele osób

Aplikacja SCCOT działa w chmurze i jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. To umożliwia pracę kilku osób jednocześnie, nawet z wielu różnych miejsc.

10. Aplikacja do zarządzania ofertami

Stworzenie, wygenerowanie i wysłanie klientowi oferty to jedna sprawa. Jednak żeby nie pogubić się w tym wszystkim, nie zakopać w plikach i nie zapomnieć o żadnej ofercie, trzeba zręcznie zarządzać ofertami. Takiej opcji nie ma w Excelu czy Wordzie. To nie tylko sortowanie ofert względem ich etapów, lista wszystkich dokumentów czy przyporządkowanie do kontrahenta. To także notatki do ofert, komunikacja wewnątrz zespołu i zapisywanie ustaleń z klientem. Wszystkie te oferty znajdziesz w aplikacji SCCOT.

Dla podsumowania artykułu, zapraszamy na film 👇

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

 • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
 • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
 • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
 • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto