Sprawdź wszystkie gotowe wzory ofert 

Przejdź do biblioteki gotowych wzorów ofert i zobacz wszystkie zastosowania modułu ofertowego

Biblioteka wzorów
instalacje elektryczne,
monitoring
sprzedaż produktów,
sklepy internetowe
instalacje sanitarne,
pompy ciepła,
wentylacja
ogólnobudowlanka,
wykończenia wnętrz,
remonty
instalacje elektryczne,
monitoring
instalacje sanitarne,
pompy ciepła,
wentylacja
sprzedaż produktów,
sklepy internetowe
ogólnobudowlanka,
wykończenia wnętrz,
remonty

Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Staramy się regularnie sprawdzać to, czego nasi klienci poszukują w internecie. Jak się okazuje, fraza “oferta handlowa wzór” jest wpisywana prawie 2.000 razy każdego miesiąca. Jeśli Ty również poszukujesz przykładowej oferty — to specjalnie dla Ciebie zebraliśmy zdjęcia przedstawiające taki właśnie dokument. Fotografie możesz bez problemu pobrać z naszej strony i wzorować się na nich. Dobrze, ale po kolei.

Czym jest oferta handlowa i co powinna zawierać?

Na samym początku warto omówić podstawy: czyli czym jest oferta handlowa i co powinna zawierać. Jeśli jesteś zaznajomiony z tym tematem i przyszedłeś tutaj tylko po gotowy wzór, to przejdź do następnego akapitu.

Oferta handlowa to nic innego, jak dokument mający na celu sprzedaż, który wysyła firma do swojego potencjalnego klienta. Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze informacje na temat oferowanego produktu lub usługi.

Zawarte w niej powinny być takie rzeczy, jak:

 • dane kontaktowe do firmy wystawiającej ofertę,
 • dane kontaktowe do potencjalnego klienta,
 • tytuł oferty opisujący jej tematykę,
 • datę i numer oferty ułatwiający organizację,
 • szczegółowy opis produktu lub usługi,
 • dokładny cennik (koszty dodatkowe, podatki, dostawa),
 • warunki płatności (forma, termin, ewentualne rabaty),
 • ważność oferty (do kiedy klient musi podjąć decyzję),
 • zastrzeżenia (dostępność produktu, możliwość zmiany cen),
 • podpis i pieczątka uprawnionej osoby z firmy.

Elementów, jak widzisz, jest całkiem sporo. Jeśli planujesz przygotowywać oferty handlowe na własną rękę, to pewnego dnia możesz o czymś zapomnieć. Dlatego warto korzystać z gotowego wzoru, który posiada wszystko, co potrzebne. Teraz, gdy odrobiliśmy już teoretyczną pracę domową, możemy przejść do konkretów.

Oferta handlowa — wzór, z którego możesz korzystać za darmo

Poniższy wzór został wygenerowany w programie do ofert SCCOT. Dane klienta zostały zmyślone w ramach przygotowania dokumentu. 

Ofertę podzieliliśmy na 4 części, aby łatwiej było Ci przyswoić wszystkie informacje. W następującym wzorze oferty handlowej użyliśmy przykładu dostawy i montażu pompy ciepła — czyli jednej z najpopularniejszych usług wśród naszych klientów.

Wzór strony tytułowej w ofercie handlowej

Każdą ofertę handlową warto zacząć od strony tytułowej. Powinna ona być estetyczna, a załączone zdjęcia koniecznie w dobrej jakości. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dla klienta, który ma z daną firmą styczność po raz pierwszy, będzie to coś na zasadzie wizytówki. A wszyscy wiemy, że dobra wizytówka jest twarzą marki.

Oto wzór strony tytułowej w ofercie handlowej:

Wzór strony tytułowej w ofercie handlowej
Wzór strony tytułowej w ofercie handlowej

Jak widzisz — przypomina ona bardziej okładkę książki, niż dokument przeznaczony do handlu. To, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, to:

 • duże, kolorowe zdjęcie w wysokiej rozdzielczości,
 • informacja, czego dotyczy oferta handlowa wraz z mottem,
 • imię i nazwisko klienta (dzięki temu wie on, że oferta jest specjalnie dla niego),
 • logo firmy (wcale nie musi być duże, ważne, aby wyglądało estetycznie),
 • wstęp i przywitanie się z klientem (“Szanowni Państwo! …”)

Tło dokumentu stanowi też numer oferty (00007/22) oraz numeracja stron. Dzięki połączeniu wszystkich tych elementów, oferta handlowa wygląda atrakcyjne i zachęca do przewrócenia kartki. A zdobycie zainteresowania klienta to już połowa sukcesu!

Wzór strony opisowej w ofercie handlowej

W dalszej kolejności należy zająć się formalnościami — czyli tak zwaną stroną opisową. Powinny znaleźć się tutaj wszystkie najważniejsze dane klienta (imię i nazwisko, ulica, miasto), informacje o ofercie (numer oferty, data oferty, data ważności, opiekun klienta, numer telefonu, e-mail), a także dane składającego ofertę (nazwa firmy, ulica, miasto, NIP, numer konta bankowego, numer telefonu, e-mail).

Dobrze, uzbierało nam się całkiem sporo elementów. Zobacz, jak strona opisowa w ofercie handlowej wygląda w praktyce:

Wzór strony opisowej w ofercie handlowej
Wzór strony opisowej w ofercie handlowej

Dane kontaktowe to jednak nie wszystko, na czym musisz się skupić. Równie istotny jest bowiem sposób wykonywania kalkulacji, udzielona gwarancja oraz proponowana forma rozliczenia. Dodaj też informację o załącznikach oferty (jeśli istnieją).

W przypadku ofert handlowych generowanych przez aplikację SCCOT wygląda to tak, jak na powyższym zdjęciu.

Potencjalny klient na pewno doceni czytelność takiego dokumentu i przysłowiowe “stawianie kawy na ławę”. Zwróć uwagę, że powyższy wzór oferty handlowej odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania, przykładowo:

 • Do kogo się zwrócić w przypadku problemów? Do opiekuna klienta.
 • Jaki jest okres udzielanej gwarancji? Taki sam, jak gwarancja producenta.
 • Wycena jest szacunkowa czy precyzyjna? Robocizna — szacunkowa, urządzenia — precyzyjna.

Pewnie zauważyłeś też, że strona opisowa została przygotowana dokładnie w takiej samej stylistyce, jak strona tytułowa. Taka jednolitość dokumentu sprawia, że wygląda on profesjonalnie. Dzięki temu klient już na samym początku odniesie wrażenie, że działa z fachową i rzetelną firmą (mamy nadzieję — słuszne wrażenie 🙂).

Wzór strony kalkulacyjnej w ofercie handlowej

Formalności załatwione, teraz można przejść do najważniejszego — czyli wyceny. O tym, w jaki sposób wyceniać swoje produkty lub usługi regularnie rozpisujemy się na naszym blogu. Gdy sporządzisz już kosztorys i będziesz wiedział, ile dokładnie chcesz wziąć pieniędzy za usługę, możesz bez problemu przystąpić do dalszej części dokumentu.

Rzuć okiem na poniższy wzór strony kalkulacyjnej w ofercie handlowej:

Wzór strony kalkulacyjnej w ofercie handlowej
Wzór strony kalkulacyjnej w ofercie handlowej

Jak widzisz — nie podajemy tylko ceny końcowej, ale rozbijamy ją na mniejsze, składowe. Dlaczego? Ponieważ klient musi dokładnie wiedzieć, za co i ile płaci. Im dokładniejsza będzie strona kalkulacyjna, tym większe będzie zaufanie ze strony kupującego.

Na powyższym wzorze widzisz przykładowy dział — “demontaż”. Na logikę: zanim firma montująca pompę ciepła przystąpi do właściwej pracy, w pierwszej kolejności będzie musiała pozbyć się starego kotła węglowego i rurociągów. Tutaj całość demontażu i malowania pomieszczenia wyceniono na 6.696,00 złotych. Sporo pieniędzy? Tak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Jednak dzięki rozbiciu kwoty końcowej klient wie, że płaci uczciwą cenę, która nie wzięła się znikąd, a z dokładnych kalkulacji.

Nie oznacza to jednak, że na stronie kalkulacyjnej liczą się tylko pieniądze! Pamiętaj, że klient czytający Twoją ofertę handlową nadal jest tylko potencjalnym klientem. Powyżej widzisz fragment strony kalkulacyjnej, gdzie nie widnieje żadna kwota.

Zamiast tego firma składająca ofertę skupiła się na dokładnym opisie danego etapu. Wszystko to oczywiście okraszone kolorowymi zdjęciami i innymi elementami graficznymi. Można powiedzieć, że dział kalkulacyjny jest trochę jak opowiedzenie historii

“Najpierw musimy zacząć od demontażu urządzenia, aby skończyć na podłączeniu pompy ciepła. Po drodze będziemy musieli pokonać przeszkody takie jak x, y oraz z”.

Musisz przyznać, że taki storytelling oraz podejście do wyceny jest znacznie lepsze, niż samo rzucenie kwotą końcową.

W skrócie — uwaga, tak nie piszemy: 20.000 złotych za całość. Bierze Pan czy nie?

Wzór strony z podsumowaniem w ofercie handlowej

Na samym końcu warto zebrać wszystkie informacje w jedno miejsce. Gwarantujemy, że całość oferty handlowej trudno spamiętać, a klientowi nie zawsze będzie chciało się przekopywać przez dokument jeszcze raz.

Oto wzór strony z podsumowaniem w ofercie handlowej:

Wzór strony z podsumowaniem w ofercie handlowej
Wzór strony z podsumowaniem w ofercie handlowej

Dzięki takiej wygodnej tabelce klient będzie miał przygotowaną całą wycenę w jednym miejscu. Strona z podsumowaniem to też dobre miejsce na zamieszczenie np. klauzuli RODO, aby oferta handlowa była całkowicie legalna pod względem prawnym.

Warto też pokusić się o bardziej szczegółowe podsumowanie oferty.

Nie trzeba chyba tego dodatkowo tłumaczyć. To dokładnie taka sama tabelka z cenami jak wcześniej, tylko rozbita na jeszcze mniejsze etapy składowe.

Wzór oferty handlowej gotowy!

Teraz wystarczy zebrać wszystkie powyższe etapy do kupy i viola — właśnie otrzymałeś gotowy, darmowy wzór oferty handlowej! Wykorzystasz go nie tylko w branży budowlanej i elektrycznej, ale też np. medycznej.

Możesz posiłkować się nim do woli. Jednak jeśli chcesz zautomatyzować cały proces, jeszcze raz odsyłamy Cię do naszej aplikacji SCCOT.

Dzięki niej nie będziesz musiał martwić się o estetykę dokumentu, a całość oferty handlowej wygenerujesz w kilka minut. Podstawowe funkcje programu są całkowicie darmowe, a w przyszłości planujemy jego rozbudowanie o dodatkowe możliwości. Dołącz do nas już teraz!

Oferta handlowa — wzór i podsumowanie

Powyższy wzór oferty handlowej dostępny jest nie tylko pod postacią zdjęć, ale też w formie Word oraz PDF. Jeśli potrzebujesz specjalnego formatu — skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy!

Teraz wiesz już, jak wygląda przykładowa oferta handlowa. Mamy nadzieję, że uzyskane informacje pomogą Ci rozwinąć swój biznes i zyskać nowych klientów!

Pozdrawiamy, zespół SCCOT!

Sprawdź wszystkie warianty naszych ofert handlowych

Oferta JEDYNKA [Klasyka gatunku]

Oferta JEDYNKA [Pewniak]

Oferta JEDYNKA [Kompakt]

Oferta JEDYNKA [Efekt WoW]

Oferta DWÓJKA [Bez stresu]

Oferta DWÓJKA [Bestseller]

Oferta DWÓJKA [Light]

Oferta TRÓJKA [Kompleks]

Katalog produktowy JEDYNKA [Podstawa]

Katalog produktowy JEDYNKA [Rozszerzenie]

Oferta na remont mieszkania w stanie deweloperskim

Oferta na montaż bramy i ogrodzenia panelowego bez podmurówki

Wariantowa oferta na montaż systemu rekuperacji

Oferta na montaż systemu rekuperacji

Oferta na instalację wodno-kanalizacyjną

Oferta na montaż wewnętrznej instalacji gazowej

Oferta na system monitoringu (CCTV)

Oferta na montaż / wymianę kotła gazowego z 3 wariantami urządzenia

Oferta na montaż / wymianę kotła gazowego w domu jednorodzinnym

Oferta na chemiczne czyszczenie i zabezpieczenie instalacji C.O.

Prosta oferta na montaż klimatyzacji

Oferta na montaż ogrzewania podłogowego z automatyką

Rozbudowana oferta na montaż klimatyzacji

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

 • minimum nudnych formalności
 • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

 • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
 • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
 • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
 • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto