Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Gdzie szukać zleceń budowlanych?” — to pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca, który działa w branży budowlanej. Sprawdź poniższą listę serwisów i przetargów, a także dodatkowe sposoby na zdobywanie zleceń.

Gdzie szukać zleceń budowlanych
Każdy początkujący przedsiębiorca zastanawia się, gdzie szukać zleceń budowlanych

Serwisy ze zleceniami budowlanymi

Najłatwiejszą opcją jest szukanie zleceń budowlanych na serwisach z ogłoszeniami. Zaliczamy do nich na przykład:

 • OLX — najpopularniejszy w Polsce portal z ogłoszeniami, nastawiony nie tylko na usługi przedsiębiorców, ale także np. sprzedaż używanych wózków dziecięcych czy sprzętu AGD.
 • Fixly — to z kolei serwis, który skupia się typowo na usługach. Znajdziesz na nim takie kategorie jak budowa domu, montaż i naprawa, remont, hydraulika, elektryka, malowanie czy projektowanie.
 • Oferteo — kolejna propozycja strony dla firm. Fotowoltaika, pompy ciepła, remonty mieszkań, a także tytułowe zlecenia budowlane: każdego dnia lądują tutaj dziesiątki nowych ogłoszeń.
 • Oferia — na temat tego serwisu krążą mieszanie opinie, jednak warto o nim wspomnieć. Znajdziesz tutaj nie tylko zlecenia budowlane, ale także z zakresu transportu czy mechaniki.
 • Gratka — na sam koniec przykład uniwersalnego serwisu. Wyszukasz tutaj mieszkanie na sprzedaż, samochód osobowy, znajdziesz pracę, a także tytułowe zlecenia budowlane.

Ogromnym plusem serwisów ze zleceniami budowlanymi jest ich łatwy dostęp i różnorodność. Wystarczy założyć darmowe konto i już możesz przeglądać setki ogłoszeń. Na dodatek tego typu strony internetowe można liczyć w dziesiątkach, więc jest w czym wybierać.

Jakie są minusy serwisów ze zleceniami budowlanymi?

Mimo wszystko polecamy korzystać z serwisów ze zleceniami budowlanymi jako dodatek, a nie główne źródło pozyskiwania klientów. Oto 2 powody dlaczego:

 • Łatwa dostępność = duża konkurencja. Serwisy ze zleceniami budowlanymi mają to do siebie, że większość użytkowników stanowią zleceniobiorcy, a nie zleceniodawcy. Na każde pojedyncze zlecenie zgłasza się po kilka / kilkanaście chętnych, a szanse na zostanie wybranym są bardzo niskie — w szczególności, gdy nie korzystasz z programu do tworzenia ofert.
 • Brak ciągłości zleceń. Jedno wygrane zlecenie to jednokrotny zarobek. Serwisy z ogłoszeniami mocno dbają o prywatność między stronami, a próby “odnalezienia się” poza witryną często kończą się blokadą konta. Wiele serwisów (niekoniecznie tych wymienionych powyżej) utrzymuje się z prowizji pobieranych przy każdej transakcji, co równa się mniejszemu zarobkowi dla wykonawcy.

Strony ze zleceniami budowlanymi są świetne — ale nie możesz opierać się tylko na nich. Duża konkurencja i brak ciągłości zleceń sprawiają, że lepiej traktować je jako źródło dodatkowego zarobku.

Witryny z przetargami budowlanymi online

Na osobny podpunkt zasługują witryny z przetargami na roboty budowlane. Choć na pierwszy rzut oka są podobne do typowych serwisów ze zleceniami, to w rzeczywistości cechują się dużo większą profesjonalnością.

Najpopularniejsze witryny z przetargami budowlanymi to np.:

 • Eurobudowa.pl.
 • Przetargi.info.
 • eGospodarka.pl.
 • e-przetargi.eu.

Raczej nie ma sensu rozpisywać się o każdej z nich z osoba, bo wyglądają i działają bardzo podobnie. Wszędzie znajdziesz informacje o zleceniu, tytuł, a także termin składania ofert.

Dokładnie — ofert.

O ile na typowych serwisach z ogłoszeniami często wystarczy krótki opis i portfolio wykonawcy, o tyle w przypadku przetargów budowlanych w 99% przypadków wymagana jest profesjonalna oferta handlowa. Czyli dokument, który w atrakcyjny sposób przedstawia propozycję wykonania usługi.

Nigdy wcześniej nie tworzyłeś ofert handlowych?

Możesz zrobić to za darmo w naszym programienaciśnij tutaj i sprawdź!

Referencje i poczta pantoflowa jako stałe źródło zleceń

Najtrudniej jest zacząć — gdy zdobędziesz już swoje pierwsze zlecenia budowlane, zadbaj o ich ciągłość. Bezpłatną opcją są referencje od klientów i tzw. poczta pantoflowa. Jak to zrobić?

 • Po każdym wykonanym zleceniu poproś klienta o referencję. Może to być też pozytywny komentarz na Facebookowym fanpage’u czy 5 gwiazdek w mapach Google. Buduj swój autorytet już od początku, a zaufaj nam — przez kilka lat uzbiera się całkiem sporo pozytywów na Twój temat.
 • Wykorzystaj siłę poczty pantoflowej. Klient, który dał Ci zlecenie budowlane, z pewnością zna osoby, którzy również mają takie zapotrzebowanie. Nie bój się poprosić o polecenie — jeśli wykonałeś swoje zlecenie fachowo, to nikt nie powinien Ci odmówić. Oczywiście zlecenia budowlane “z polecenia” dużo łatwiej zdobyć, niż aplikując na nie jako obcy wykonawca.

Wykonuj te 2 proste kroki, a Twój biznes będzie samonapędzającą się maszyną.

Ale nie bój się inwestycji w reklamę i marketing

Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś inwestować w reklamę i marketing.

Przede wszystkim — zainwestuj w estetyczną i responsywną stronę internetową. W dzisiejszych czasach fizyczne wizytówki odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępują witryny WWW.

W dalszej kolejności zwiększaj jej widoczność — za pomocą pozycjonowania i optymalizacji SEO. Jeśli będziesz zajmował wysokie pozycje w Google na popularne słowa kluczowe, to klienci sami będą do Ciebie przychodzić.

Możesz też postawić na social media marketing (czyli reklamowanie się np. na Facebooku, Instagramie), ADS’y (płatną reklamę) czy e-mail marketing (chociażby dzięki wysyłaniu newsletterów).

Powyższe wyrażenia są dla Ciebie obce? Więcej na ten temat rozpisaliśmy się tutaj: “Jak Pozyskać Nowych Klientów? — Usługi i Sprzedaż”.

W jaki sposób wygrywać zlecenia budowlane?

Znalezienie zlecenia budowlanego to dopiero połowa sukcesu (a nawet mniej). Później trzeba je jeszcze wygrać, a żeby to zrobić, trzeba mieć atrakcyjniejszą ofertę handlową niż konkurencja.

SCCOT to program, w którym nie tylko za darmo stworzysz ofertę, ale też w łatwy sposób będziesz kontrolował swoje projekty i zlecenia, stworzysz własną bazę danych oraz otrzymasz moduł CRM do zarządzania klientami.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Gdzie Szukać Zleceń Budowlanych? — podsumowanie

Aby znaleźć zlecenia budowlane masz 2 opcje:

 • Serwisy ze zleceniami budowlanymi.
 • Witryny z przetargami budowlanymi online.

Pierwszą z nich zalecamy traktować jako dodatkowe źródło dochodu, zaś opierać się na tej drugiej — czyli profesjonalnych przetargach. Z typowych serwisów ze zleceniami korzysta więcej osób, co przekłada się na wyższą konkurencyjność. Zleceniodawcy są tam też bardziej nastawieni na zysk, niż jakość — więc aby wygrać zlecenie często trzeba zaniżać cenę, co jest złą praktyką.

Gdy uda Ci się już “złapać” pierwsze zlecenia, zadbaj o:

 • Zdobywanie referencji i pocztę pantoflową.
 • Inwestycję w reklamę i marketing.

Dzięki temu będziesz zdobywał klientów zarówno drogą darmową, jak i płatną, co przełoży się na większą liczbę zainteresowanych.

Skorzystaj też z dobrego programu do tworzenia ofert, aby zwiększyć liczbę wygrywanych zleceń!

Pozdrawiamy, zespół SCCOT!

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

 • minimum nudnych formalności
 • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

 • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
 • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
 • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
 • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto