Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Większość firm budowlanych mierzy się z problemem braku klientów — zwłaszcza na początku swojej działalności. Na szczęście istnieje na to prosty sposób.

Poniżej znajdziesz listę przetargów budowlanych, w których warto brać udział. Zdradzimy Ci też sekret, jak wygrywać o 100, 200, a nawet 300% więcej zleceń.

Przetargi budowlane
Poniżej sprawdzisz, gdzie najlepiej szukać przetargów budowlanych

Gdzie szukać przetargów budowlanych — lista gotowych serwisów

Prasy ogólnopolskie i o charakterze lokalnym odchodzą w zapomnienie. Dziś przetargi budowlane w znacznej większości mają miejsce w internecie. Rzuć okiem na poniższą listę gotowych serwisów:

 • Eurobudowa.pl
 • Przetargi.info
 • e-przetargi.eu
 • Komunikaty.pl
 • i-przetargi.com.pl

To popularne witryny, na których każdego dnia lądują nowe przetargi budowlane. Znajdziesz tam informacje o zleceniu, tytuł, a także termin składania ofert.

💡 Ważne: korzystając z internetowych serwisów do przetargów budowlanych, regularnie sprawdzaj aktualizacje i nowe oferty. Konkurencja jest duża, a projekty szybko znikają. Nie opieraj się tylko na jednej witrynie, zamiast tego załóż konto na wielu z nich — dodaj je także do zakładek i sprawdzaj kilka razy dziennie.

Jak wygląda składanie ofert na przetargi budowlane?

Wiele serwisów umożliwia wysłanie oferty bezpośrednio za pomocą strony internetowej — wtedy wystarczy wgrać swój plik (najczęściej PDF), a odbiorca pobierze go na swoim sprzęcie. Ale czasem podane są tylko dane kontaktowe zamawiającego — wówczas oferta wysyłana jest drogą mailową.

Każdy proces składania ofert można zamknąć w 5 krokach:

 • Wyrażenie potrzeby i ogłoszenie przetargu. Klient zainteresowany rozpoczęciem projektu budowlanego, określa swoje potrzeby i wymagania. Rozpoczyna przetarg, publikując ogłoszenie w mediach, zwykle na stronie internetowej.
 • Przygotowanie dokumentacji przetargowej. Klient przygotowuje szczegółową dokumentację przetargową, która zawiera informacje o projekcie, specyfikacje techniczne, warunki kontraktu, terminy, kryteria oceny i inne istotne informacje.
 • Składanie ofert. Potencjalni wykonawcy (w tym Ty) analizują dokumentację przetargową i przygotowują swoje oferty. Zawierają informacje dotyczące ceny, jakości, terminu realizacji projektu oraz innych szczegółów wymaganych w dokumentacji przetargowej.
 • Ocena ofert. Klient (lub jego pracownicy) ocenia złożone oferty na podstawie określonych kryteriów. Istotne jest to, że przejrzenie wszystkich nadesłanych plików może być niemożliwe — wówczas oceniane są tylko oferty, które odznaczają się ciekawym wyglądem.
 • Wybór zwycięzcy i negocjacje. Po zakończeniu ocen, klient wybiera zwycięzcę, który spełnił wszystkie kryteria przetargu i przedstawił najlepszą ofertę. Następują negocjacje w sprawie warunków umowy, zwykle dotyczy to ceny.

Dla Ciebie, właściciela firmy budowlanej, najważniejszy jest krok 3: czyli składanie ofert.

Ponieważ to od jakości przygotowanego dokumentu zależy, czy wygrasz zlecenie.

Jak przygotować skuteczną ofertę na przetarg budowlany?

Przede wszystkim: program. Jeśli nigdy wcześniej nie przygotowywałeś ofert i nie znasz się na grafice komputerowej — wybierz aplikację, która zrobi większą część pracy za Ciebie.

Przykładem takiego programu jest SCCOT — sprawdź pełnię jego możliwości tutaj.

A poniżej zobaczysz zdjęcie gotowej oferty, wykonanej w mniej, niż 10 minut:

Wzór strony tytułowej w ofercie handlowej
Strona tytułowa w ofercie handlowej

💡 Ważne: aplikacja SCCOT jest darmowa. Płatna wersja (99zł netto) jedynie rozszerza podstawowe funkcjonalności i jest przeznaczona dla większych firm.

Aby przygotować skuteczną ofertę na przetarg budowlany:

 • Zrozum wymagania przetargu. Przeczytaj dokładnie specyfikację techniczną, warunki kontraktu oraz inne dokumenty związane z przetargiem.
 • Przekalkuluj swoje koszty. Oszacuj koszty związane z budową, uwzględniając materiały, robociznę, maszyny, sprzęt i inne wydatki.
 • Pokaż swoją unikalną wartość. Czyli coś, czego nie może zagwarantować nikt inny na rynku. Może to być innowacyjność, jakość, lub inne korzyści.
 • Dobrze ją zaprezentuj. Niech grafiki będą jakościowe i czytelne, a tekst odpowiednio ułożony. Stwórz dokument, który wizualnie przyciągnie odbiorcę.

Więcej porad na temat tworzenia ofert znajdziesz na naszym blogu → tutaj. Przynajmniej raz w tygodniu publikujemy nowy artykuł poradnikowy.

👓 Porada eksperta: traktuj ofertę handlową jak wizytówkę swojej firmy. Nie skupiaj się tylko na zleceniu, ale dodaj też coś od siebie — pokaż dotychczasowe projekty, pochwal się współpracą ze znanymi kontrahentami, powiedz, dlaczego akurat Ty jesteś najlepszym wyborem. Dzięki temu wyróżnisz się spośród konkurencji, a Twoja szansa na wygranie zlecenia znacząco wzrośnie.

Przetargi budowlane — często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest przetarg budowlany i dlaczego jest ważny dla branży budowlanej?

Przetarg budowlany to proces, w którym inwestor publiczny lub prywatny ogłasza konkurs na wykonanie określonej pracy budowlanej. Jest ważny, ponieważ umożliwia przedsiębiorcom zdobycie nowych zleceń, a inwestorowi na wyłonienie najlepszej opcji dostępnej na rynku.

Jak mogę znaleźć dostępne przetargi budowlane i z jakich źródeł mogę korzystać?

Aby znaleźć dostępne przetargi budowlane, możesz korzystać z różnych źródeł, takich jak portale przetargowe, jednak w dzisiejszych czasach prym wiodą strony internetowe. Przykładowe z nich to Eurobudowa.pl, Przetargi.info, e-przetargi.eu, Komunikaty.pl oraz i-przetargi.com.pl.

Jak przygotować konkurencyjną ofertę na przetarg budowlany?

Aby przygotować konkurencyjną ofertę, trzeba dokładnie rozumieć specyfikę branży ofertowania. Pamiętaj, że nie tworzysz dokumentu dla siebie, tylko dla inwestora — postaraj się wejść w jego buty. Zrozum wymagania przetargu, przekalkuluj swoje koszty, pokaż unikalną wartość i dobrze ją zaprezentuj.

Skorzystaj z programu SCCOT, aby ułatwić i przyspieszyć cały proces.

Przetarg budowlany Twoim sposobem na zdobycie zleceń

W dzisiejszych czasach większość firm budowlanych boryka się z problemem pozyskiwania nowych klientów, szczególnie na początku działalności. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, w których to właściciele firm walczą o klientów, a nie na odwrót.

Na szczęście istnieje skuteczny sposób na zdobywanie nowych zleceń — udział w przetargach budowlanych. W artykule omówiliśmy, gdzie szukać przetargów budowlanych, jak składać oferty, oraz jak przygotować skuteczną ofertę.

Kluczowym elementem sukcesu jest zrozumienie wymagań przetargu, dokładna kalkulacja kosztów, pokazanie unikalnej wartości oraz profesjonalna prezentacja oferty. Przetargi budowlane stanowią cenną okazję dla firm budowlanych, by zdobyć nowe zlecenia i rozwijać swoją działalność. Dlatego warto zainwestować czas i wysiłek w naukę procesu przetargowego, a także korzystać z narzędzi, takich jak program SCCOT, które ułatwią i przyspieszą cały proces.

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

 • minimum nudnych formalności
 • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

 • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
 • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
 • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
 • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto