Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Dokładnie 1.08.2022 roku ruszył SCCOT w pełnoprawnej wersji 1.0. Po prawie 2 latach przygotowań, pracy koncepcyjnej, programistycznej, PR-owej i edukacyjnej wypuściliśmy na rynek w 100% polską aplikację przeznaczoną dla firm usługowych! Był to czas intensywny, ale bardzo motywujący i pozytywny. Posłuchajcie tej historii!

Targi Instalacje 2022

Cofnijmy się jednak o kilka miesięcy — dokładniej do kwietnia. To tutaj, we współpracy ze stowarzyszeniem OSFIS, po raz pierwszy pokazaliśmy się w offline. Nasze stanowisko znajdowało się w strefie Władców Żywiołów, a nasi eksperci mogli zabrać głos na scenie Targów, w ramach panelu dyskusyjnego o cyfryzacji firm, a także w szkoleniach z nowoczesnych metod ofertowania.

Mimo że byliśmy jeszcze w fazie BETA, informacja zwrotna od uczestników targów była dla nas pozytywna. Dostaliśmy też dużo sugestii na temat funkcjonalności i zmian, jakie możemy wprowadzić. Targi Instalacje to praktycznie najlepszy start, jaki mogliśmy sobie wymarzyć!

Pierwsza setka

Dzięki takiej promocji oraz ogłoszeniu otwartych testów szybko zebraliśmy grono pierwszych użytkowników. Budujące było dla nas to, że niektórzy z nich od początku uwierzyli w nasz system i od razu przenieśli do niego praktycznie całą firmę. I robią to do dziś, za co dziękujemy! Od początku jesteście dla nas świetnym wsparciem i daliście nam ogrom feedbacku. Czasem nawet więcej, niż byliśmy w stanie wprowadzić do aplikacji. Jednak zależało nam na Waszym zdaniu i właśnie dlatego w przeciągu pierwszych kilku miesięcy w aplikacji pojawiły się…

Stanowiska i wersja mobilna

Nie trzeba było specjalnie nas przekonywać, że wersja na telefony jest konieczna dla dobrego działania aplikacji. Dlatego był to nasz pierwszy priorytet przy wprowadzaniu nowych funkcji. Było to też dla nas wyzwanie deweloperskie, ale wydaje nam się, że efekt jest satysfakcjonujący 🙂 Dlatego możecie korzystać ze SCCOT w dowolnym miejscu z internetem. I nic was nie zaskoczy!

Drugie istotne rozszerzenie aplikacji to ukłon w stronę nieco większych firm. Wprowadziliśmy stanowiska pracownicze — dzięki którym właściciel firmy może nadać dostęp do aplikacji swoim pracownikom. Ograniczyliśmy oczywiście możliwości czytania i edycji danych, a wszystkie uprawnienia nadaje się indywidualnie. To idealne rozwiązanie, gdy ma się kilku handlowców, kosztorysantów czy ludzi od ofertowania.

Współpraca z branżowym Stowarzyszeniem OSFIS

Nie możemy nie wspomnieć o kolejnym dużym kole zamachowym SCCOT. Niemal od początku aplikacji podjęliśmy współpracę z OSFIS. To pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające firmy instalacyjne i serwisowe, ramię w ramię z producentami branży instalacyjnej. Wraz z OSFIS dzielimy wspólne wartości i widzimy potencjał w cyfryzacji firm — ponadto wywodzimy się z tej samej branży. Taka współpraca mogła więc przynosić niemal tylko korzyści i rzeczywiście tak jest!

Pierwsze 500 użytkowników

Wersja mobilna, stanowiska pracownicze oraz współpraca z OSFIS dała nam kolejną motywację do dalszego działania. W ten sposób już w kilka miesięcy przekroczyliśmy 500 aktywnych użytkowników w aplikacji. Tym samym poranek stawał się naszą ulubioną porą dnia — nic nie jest tak satysfakcjonujące, gdy logując się o 7 rano widzieliśmy, że niektórzy przedsiębiorcy już zaczęli swój dzień pracy — od wizyty w SCCOT i rozplanowaniu dnia. Użytkowników przybywało, a wraz z nimi chęci na spotkania offline. Dlatego, gdy odezwali się nasi przyjaciele z OSFIS, wiedzieliśmy, że będzie ciekawie 🙂

Targi ENEX 2023

W marcu tego roku ruszyliśmy do Kielc, na drugie w historii aplikacji targi. Znów swoje miejsce znaleźliśmy w szeregach OSFIS, wśród takich firm jak Galmet czy GEBO. Targi były dla nas na swój sposób wymagające, bo dotyczyły branży energetycznej, czyli nieco odmiennej od naszej rodzimej branży instalacyjnej. Wiedzieliśmy jednak, że uzbrojeni w aplikację byliśmy w stanie zaproponować firmom energetycznym odpowiednie dla nich rozwiązanie. Targi okazały się dla nas sukcesem i miejscem wielu przyjemnych spotkań, zarówno z nowymi, jak i już pracującymi w aplikacji przedsiębiorcami.

W Kielcach po raz pierwszy poruszyliśmy także kwestię współpracy z producentami. Po powrocie do domu mieliśmy już zarysowany plan na dalsze prace nad aplikacją. I w ten sposób wprowadziliśmy…

Systemowe kartoteki robocizny, materiału i sprzętu

Do tej pory w aplikacji SCCOT każdy użytkownik mógł stworzyć swoje własne bazy danych — kartoteki RMS. W końcu to przedsiębiorca wie najlepiej, co oferuje swoim klientom i jakie są ceny poszczególnych pozycji. Dzięki kieleckim targom ENEX dobudowaliśmy także kartoteki systemowe. Systematycznie je rozbudowujemy, jednak zależy nam, by powstawały one w bezpośredniej współpracy z producentami. Takie rozwiązanie będzie korzystne nie tylko dla producentów, ale także i naszych użytkowników. Od tego czasu jednak systematycznie wprowadzamy nowe kartoteki systemowe.

Nowa odsłona strony www i zmiana serwerów

Mówi się, że większość wspaniałych rzeczy rodzi się przypadkiem. I tak też dość przypadkowo natknęliśmy się w kwietniu tego roku na jedną z poznańskich agencji digitalowych, która od razu złapała, o co w naszej aplikacji chodzi. Dla nas z kolei był to czas, w którym naszym priorytetem stało się odświeżenie strony www, a także przyspieszenie działania aplikacji. Tak się złożyło, że jednym mailem mogliśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu 🙂

I tak, od maja, aplikacja SCCOT ma nową stronę internetową z odświeżoną szatą graficzną, a sama aplikacja działa szybciej przez optymalizację jej budowy i zmianę serwera. Te zmiany, chociaż może niewidoczne na pierwszy rzut oka, sprawiły, że korzystanie z aplikacji stało się bardziej przyjemne i efektywne.

Prace nad freemium

Kiedy zajmowaliśmy się kwestią nowej strony, treści oraz wdrażania użytkowników — programiści rozpoczęli pracę nad prawdopodobnie największą rewolucją w aplikacji, jaka dotychczas miała miejsce. Zaczęliśmy stawiać kroki w stronę modelu „Freemium”, czyli aplikacji, która z założenia jest darmowa i w pełni funkcjonalna, ale można w niej wykupić opcjonalnie pakiet dodatkowych, usprawniających pracę opcji. Szczegóły podamy wkrótce, a wdrożenie freemium planujemy na jesień 🙂 Będziemy informować!

Pierwszy 1000!

W ten sposób, na 3 tygodnie przed pierwszymi urodzinami SCCOT, pojawił się w aplikacji użytkownik z magicznym ID 1000! 🎉

Wiemy, że to dopiero początek naszej drogi i nie spoczywamy na laurach. Właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw współpracy B2B z producentami. Opracowaliśmy specjalne pakiety, z których można dowolnie wybierać — do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie. Dlatego zapraszamy na stronę współpracy oraz nasz profil na LinkedIn!

Dziękujemy!

To idealne miejsce oraz czas, by podziękować Wam — wszystkim użytkownikom naszej aplikacji. Za wszystkie rozmowy, w online i offline, za wszystkie sugestie, słowa otuchy, ale i konstruktywnej krytyki. Gdyby nie Wy, cały nasz projekt nie miałby sensu. Dziękujemy za Wasze zaufanie i obiecujemy, że to dopiero początek!

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

  • minimum nudnych formalności
  • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

  • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
  • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
  • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
  • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto