Skorzystaj z programu do ofertowania 

zupełnie za darmo

Rozwój pomp ciepła, tak widoczny w naszym kraju, wzmaga rozwój całego osprzętu związanego z tymi instalacjami. Potrzeba dedykowanych, przemyślanych rozwiązań. Dlatego dziś na naszym blogu przybliżamy uznany produkt dla branży OZE: Fernox TF1 Sigma HP – filtr do pomp ciepła!

Fernox TF1 Sigma HP – parametry i zastosowanie

Fernox TF1 Sigma HP - zdjęcie

Filtr ten opracowano specjalnie do współpracy zarówno z gruntowymi, jak i powietrznymi pompami ciepła. Opatentowana technologia zapewnia efektywne usuwanie wszystkich rodzajów zanieczyszczeń. Niestraszny jest mu magnetyt, hematyt czy kamień kotłowy, a także zanieczyszczenia biologiczne – nawet przy wysokim przepływie.

Przez swoją kompaktową budowę, filtr jest łatwy w montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jest także wygodny w czyszczeniu czy serwisowaniu, bo zawartość instalacji można opróżnić przez zawór spustowy – nie trzeba go demontować, czy wyłączać całego układu.

Konstrukcja filtra TF1 Sigma HP nie ogranicza przepływu nawet przy dużych prędkościach i zapobiega powstawaniu zatorów, zapewniając utrzymanie odpowiedniego COP. W ten sposób przyczynia się do poprawienia efektywności pracy całej instalacji. Warto wiedzieć, że filtr jest od razu zaopatrzony w zawory o pełnym przelocie.

TF1 Sigma HP - wymiary i budowa

Produkt roku ogrzewania domowego

Plebiscyt H&V News Awards jednoczy całą branżę HVAC – od producentów, przez dystrybutorów aż do instalatora, a nawet klienta indywidualnego. Nagradzane są najlepsze produkty, firmy, czy całe projekty sektora budownictwa mieszkalnego.

W tym roku, podczas uroczystego wręczenia nagród w londyńskim hotelu Hilton Metropole, gremium doceniło filtr Fernox TF1 Sigma HP, którego ogłosiło Produktem Roku Ogrzewania Domowego. Z założenia, nagroda ta świadczy o prawdziwej innowacji lub nowatorskim dostosowaniu istniejących technologii do wciąż zmieniającego się rynku. W tym przypadku mówimy zdecydowanie o pierwszym kryterium.

Anna Tarbuck, dyrektor Fernox ds. Badań i Technologii, tak skomentowała odbiór nagrody: “Jesteśmy zachwyceni tym, że nasz produkt został uhonorowany tak prestiżowym wyróżnieniem. Od 60 lat jesteśmy liderem w branży ochrony instalacji grzewczych. Ta nagroda stanowi dowód naszego zaangażowania w rozwój innowacyjnych produktów, takich jak TF1 Sigma HP, który dołącza do wciąż rozwijającej się linii rozwiązań dla branży OZE.”

60 lat marki Fernox!

No właśnie – Fernox jest obecny na rynku od równo 60 lat! Przez ten czas marka wyrosła na wiodącego producenta środków chemicznych do uzdatniania wody czy filtrów do instalacji centralnego ogrzewania. Zresztą znają ją praktycznie wszyscy instalatorzy – i to jest prawdziwy sukces!

Tym bardziej cieszymy się, że możemy współpracować i życzyć naszym partnerom kolejnych 60 lat działalności okraszonych jeszcze większymi sukcesami! Na pewno jeszcze będziemy pisać o tym wspaniałym jubileuszu. Wszystkiego dobrego!

Załóż darmowe konto!

Załóż darmowe konto!

Bez podawania karty kredytowej, bez wypełniania przepastnych formularzy. Kliknij i zarejestuj swoje konto już teraz!

  • minimum nudnych formalności
  • zyskaj natychmiastowy dostęp!
rozpocznij

Twórz profesjonalne oferty

zupełnie za darmo

Skorzystaj z darmowej wersji SCCOT w której:

  • Sworzysz profesjonalne oferty na swoje usługi
  • Obliczysz zysk z wykorzystanych materiałów
  • Zbadasz zysk z bieżących inwestycji
  • Zbudujesz bazę swoich kientów
Załóż konto